Előadó: Kajári Ferenc altábornagy - a Honvéd Vezérkar Főnökének helyettese, Dr. Csiki Varga Tamás tudományos főmunkatárs, NKE EJKK John Lukacs Intézet, Moderátor: Dr. Szenes Zoltán professor emeritus, NKE HHK Nemzetközi Biztonsági Tanulmányok Tanszék

Party sátor / Party tent (Orczy-park)

Party sátor / Party tent

Orczy-park

1089 Budapest, Orczy út 1.

A képen embléma látható

Automatikusan generált leírás

LUDOVIKA FESZTIVÁL 2024-BEN IS

2024-ben május 09. és 11. között széles programkínálattal, hivatásrendi bemutatókkal, koncertekkel és Ludovika Szabadegyetemi előadásokkal várja az NKE az érdeklődőket a Ludovika Campuson. A három napon át tartó rendezvény programkínálata a hagyományokat követi: zene, tánc és a hivatásrendek bemutatói mellett újra érdekes előadásokkal, beszélgetésekkel várjuk a látogatókat május 9-én és 10-én.

Az előadás helyszíne a nagy érdeklődéssel való tekintettel megváltozott. Új helyszín: Party sátor

Kajári Ferenc altábornagy - a Honvéd Vezérkar Főnökének helyettese

Kajári Ferenc altábornagy, a Honvéd Vezérkar főnökének helyettese. 1996-ban a bosznia-hercegovinai rendezést támogató IFOR misszióban, a Magyar Műszaki Kontingens törzsében szolgált felderítő és összekötő tisztként. 2004-ben az Afrikai Unió darfúri missziójában töltött egy évet európai uniós tanácsadóként, katonai megfigyelőként, majd később Afganisztánban, az ISAF műveletben a német vezetésű északi régió felderítőfőnöki beosztását töltötte be. Emellett volt külszolgálatban többek között Norfolkban, a NATO akkori atlanti főparancsnokságán, a mai Transzformációs Parancsnokság elődjén is. A KFOR első magyar parancsnoka, 2021 októberétől egy éven át volt a koszovói NATO-misszió élén.

Dr. Csiki Varga Tamás - tudományos főmunkatárs, NKE EJKK John Lukacs Intézet

Dr. Csiki Varga Tamás biztonság- és védelempolitika szakon végzett 2009-ben a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen, illetve jogelőd intézményében, az egykori Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen. Ezután a Közép-európai Egyetemen folytatta tanulmányait, majd PhD-fokozatot szerzett az NKE Hadtudományi Doktori Iskolájában. Jelenleg az NKE EJKK John Lukacs Intézetének tudományos főmunkatársa. Oktatási és kutatási területei közé tartozik az európai államok védelempolitikája, különösen Németországé és Magyarországé, a NATO, továbbá a kisebbségi konfliktusok biztonság- és védelempolitikai vonatkozása. 2018 óta a Defense and Security Analysis című folyóirat szerkesztője.

Moderátor: Dr. Szenes Zoltán - professor emeritus, NKE HHK Nemzetközi Biztonsági Tanulmányok Tanszék

Az NKE Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar Nemzetközi Biztonsági Tanulmányok Tanszékének professor emeritusa, nyugállományú vezérezredes, a Magyar Honvédség volt vezérkari főnöke, a Magyar Hadtudományi Társaság elnöke. Az egyik legtekintélyesebb magyar kül-, katona-, és biztonságpolitikai szakértő. Oktatási-kutatási területe: a NATO, a Magyar Honvédség, védelempolitika, védelemgazdaságtan és a biztonságpolitika.

Az előadás magyar nyelven zajlik!

Várunk szeretettel minden érdeklődőt!

Rendezvény és Program Iroda

Érdeklődő