Előadó: Horváth Gábor vezérőrnagy - Európai Unió Katonai Törzs főigazgató-helyettese és vezérkari főnöke, Simon Géza ezredes - a Haderőtervezési Csoportfőnökség csoportfőnök-helyettese, Moderátor: Dr. Jobbágy Zoltán ezredes - nemzetközi dékánhelyettes, NKE HHK

Az illegális migráció kihívásai sátor / Combatting Illegal Migration (Orczy-park)

Az illegális migráció kihívásai sátor / Combatting Illegal Migration

Orczy-park

1089 Budapest, Orczy út 1.

A képen embléma látható

Automatikusan generált leírás

LUDOVIKA FESZTIVÁL 2024-BEN IS

2024-ben május 09. és 11. között széles programkínálattal, hivatásrendi bemutatókkal, koncertekkel és Ludovika Szabadegyetemi előadásokkal várja az NKE az érdeklődőket a Ludovika Campuson. A három napon át tartó rendezvény programkínálata a hagyományokat követi: zene, tánc és a hivatásrendek bemutatói mellett újra érdekes előadásokkal, beszélgetésekkel várjuk a látogatókat május 9-én és 10-én.

1986-ban kezdte meg hivatásos katonai szolgálatát az Abasári 44. Harckocsiezrednél (MN 2520). 1995-től közel két éven át a Zrínyi Miklós katonai Akadémia szárazföldi összfegyvernemi hadműveleti-harcászati tanszék oktatója volt. 1998-ban elvégezte a párizsi College Interarmees de Defense vezérkari tanfolyamát, majd a karrierjét a Honvéd Vezérkar Titkárságán folytatta. 2012-2014. között Szentendrén az MH Altiszti Akadémia, majd 2014-2018 között Tatán az MH 25. Klapka György Lövészdandár Parancsnoka volt. Számos külföldi tapasztalatot szerzett: volt a NATO Szövetséges Erők Európai Legfelsőbb Parancsnokság Állandó Összekötő Hivatalának vezetője, illetve szolgált Szarajevóban az EUFOR Parancsnokság törzsfőnökeként is. Több kitüntetés, szolgálati jel, valamint érdemjel mellett, 2015-ben átvehette a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjét is.

Jelenleg az Európai Unió Katonai Törzsének főigazgató-helyettese és vezérkari főnöke.

Simon Géza ezredes - a Haderőtervezési Csoportfőnökség csoportfőnök-helyettese

1991-ben gépesített lövész, harcjármű üzemeltető üzemmérnökként végzett a Kossuth Lajos Katonai Főiskolán, majd 2005-ben a Varsói Nemzetvédelmi Egyetem okleveles katonai vezetői diplomát szerzett. 1991– 2002-ig különböző parancsnoki beosztásokban szolgált az MH 62. Bercsényi Miklós Gépesített Lövészdandárnál (Hódmezővásárhely), 2006-2009-ig kiemelt főtiszt a Honvédelmi Minisztérium Haderőtervezési Főosztályán. 2012-től a Honvéd Vezérkarnál különböző vezetői beosztásokban szolgált, a HM HVK Haderőtervezési Csoportfőnökség csoportfőnök helyettese.

Moderátor: Dr. Jobbágy Zoltán - NKE HHK nemzetközi dékánhelyettes, tanszékvezető

1990-ben Gépesített lövésztiszt és harcjármű üzemeltető üzemmérnök (Kossuth Lajos Katonai Főiskola, Szentendre), 1997-ben okleveles pedagógus (Bundeswehr (Szövetségi Véderő) Hamburgi Egyeteme, Hamburg, Németország) diplomát, majd okleveles humánszervező, valamint szakokleveles külügyi szakértő képesítése után 2007-ben doktori címet a Leideni Egyetem, Társadalom- és Magatartástudományi Kara, Társadalomtudományi Tanszékén Leidenben (Hollandia), 2022-ben az NKE-n pedig okleveles katonai felsővezető szakképesítést szerzett. 2012-től egyetemi docens, 2017-től tudományos és nemzetközi dékánhelyettes, 2019-től nemzetközi dékánhelyettes, 2020-tól tanszékvezető (Hadászati Tanszék) és nemzetközi dékánhelyettes a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Karán. Számos kitüntetésben, elismerésben résesült (többek között: Békefenntartásért Szolgálati Jel, Tiszti Szolgálati Jel, NATO Non-Article 5 Medal for ISAF, Kossuth Emlékérem).

Az előadás magyar nyelven zajlik!

Várunk szeretettel minden érdeklődőt!

Rendezvény és Program Iroda

Érdeklődő