AZ EURÓPAI VÉDELEMPOLITIKA ERŐSÍTÉSE SÁTOR /STRENGTHENING EU'S DEFENCE POLICY TENT

BETELT! Az ukrán háború az EU kihívásai / The War in Ukraine and the challanges for EU

Előadó: Carlos Roa, amerikai geopolitikai szakértő, újságíró, a Danube Institute vendégkutatója / American geopolitical expert, journalist, visiting researcher at the Danube Institute, Dr. Somkuti Bálint, biztonságpolitikai elemző, kutatótanár, MCC

Az európai védelempolitika erősítése sátor/Strengthening EU’s Defence Policy (Orczy-park)

Az európai védelempolitika erősítése sátor/Strengthening EU’s Defence Policy

Orczy-park

1089 Budapest, Orczy út 1.

A képen embléma látható

Automatikusan generált leírás

LUDOVIKA FESZTIVÁL 2024-BEN IS

2024-ben május 09. és 11. között széles programkínálattal, hivatásrendi bemutatókkal, koncertekkel és Ludovika Szabadegyetemi előadásokkal várja az NKE az érdeklődőket a Ludovika Campuson. A három napon át tartó rendezvény programkínálata a hagyományokat követi: zene, tánc és a hivatásrendek bemutatói mellett újra érdekes előadásokkal, beszélgetésekkel várjuk a látogatókat május 9-én és 10-én.

Tisztelt Érdeklődők!

Szeretnénk Önöket értesíteni, hogy az előadásra való jelentkezés maximális regisztrációs számmal lezárult.

Megértésüket köszönjük:

Szervezők

Carlos Roa - amerikai geopolitikai szakértő, újságíró, a Danube Institute vendégkutatója

Amerikai geopolitikai elemző, újságíró és stratéga. Korábban a The National Interest ügyvezető szerkesztője volt, továbbra is közreműködő szerkesztője ennek a kiadványnak. Kutatásai a multipolaritásra, a geoökonómiára, a történelemre, valamint a technológia intézményekre és társadalmi fejlődésre gyakorolt ​​hatásaira összpontosítanak. Bachelor of Science in Foreign Service (BSFS) diplomáját a Georgetown Egyetem Walsh School of Foreign Service-en szerezte. Cikkei és esszéi számos kiadványban és folyóiratban jelentek meg Észak-Amerikában, Európában és Ázsiában.

Dr. Somkuti Bálint - biztonságpolitikai elemző, kutatótanár, MCC

Hadtörténész, biztonságpolitikai elemző. Fő kutatási területe a modern érdekérvényesítés, ezen belül napjaink katonai műveletei, valamint a nem-hagyományos módszerek, elsősorban a gerilla és irreguláris hadviselés. 2008-ban szerezte meg történészi diplomáját a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Karán. 2012-ben védte meg a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi Iskolájában disszertációját, amelynek a 4. generációs hadviselés volt a témája. 12 évnyi, multinacionális cégeknél eltöltött idő után, dolgozott az állami szférában, újságíróként és vállalkozóként.

Carlos Roa, American geopolitical expert, journalist, visiting researcher at the Danube Institute

Carlos Roa is an American geopolitical analyst, journalist, and strategist. He was formerly the Executive Editor of The National Interest and remains a contributing editor of that publication. His research focuses on multipolarity, geoeconomics, history, and the effects of technology on institutions and societal development. He holds a Bachelor of Science in Foreign Service (BSFS) from Georgetown University's Walsh School of Foreign Service. His articles and essays have appeared in a variety of publications and magazines in North America, Europe, and Asia.

Dr. Bálint Somkuti - security policy analyst, research teacher, MCC

Military historian, security policy analyst. His main research area is modern power projection, focusing on contemporary military operations and non-traditional methods, primarily guerrilla and irregular warfare. He obtained his history degree from the Faculty of Humanities at Károli Gáspár University in 2008. In 2012, he defended his dissertation on 4th generation warfare at the National University of Public Service. After 12 years in multinational companies, he worked in the public sector, as a journalist, and as an entrepreneur.

Az előadás angol nyelven zajlik! The language of the event is English.

Várunk szeretettel minden érdeklődőt!

Rendezvény és Program Iroda

NKE Hallgató