AZ ILLEGÁLIS MIGRÁCIÓ KIHÍVÁSAI SÁTOR/COMBATTING ILLEGAL MIGRATION TENT

BETELT! Az illegális migráció elleni rendészeti fellépés dimenziói

Előadó: Csonka Szabolcs, összekötő tiszt, Frontex, Herczeg Mónika r. ezredes, főosztályvezető, Európai Belügyi Együttműködési Főosztály, Belügyminisztérium, dr. Mágó András r. alezredes, igazgató, Menekültügyi Igazgatóság, Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság, Moderátor: Dr. Hautzinger Zoltán r. ezredes, tanszékvezető egyetemi docens, NKE RTK

Az illegális migráció kihívásai sátor / Combatting Illegal Migration (Orczy-park)

Az illegális migráció kihívásai sátor / Combatting Illegal Migration

Orczy-park

1089 Budapest, Orczy út 1.

A képen embléma látható

Automatikusan generált leírás

LUDOVIKA FESZTIVÁL 2024-BEN IS

2024-ben május 09. és 11. között széles programkínálattal, hivatásrendi bemutatókkal, koncertekkel és Ludovika Szabadegyetemi előadásokkal várja az NKE az érdeklődőket a Ludovika Campuson. A három napon át tartó rendezvény programkínálata a hagyományokat követi: zene, tánc és a hivatásrendek bemutatói mellett újra érdekes előadásokkal, beszélgetésekkel várjuk a látogatókat május 9-én és 10-én.

Tisztelt Érdeklődők!

Szeretnénk Önöket értesíteni, hogy az előadásra való jelentkezés maximális regisztrációs számmal lezárult.

Megértésüket köszönjük:

Szervezők

Csonka Szabolcs - összekötő tiszt, Frontex

Csonka Szabolcs, jelenleg a varsói Frontex vezető összekötő tisztje. Dolgozott a Frontex Operatív Irodájában és a Helsinki Kockázatelemzési Központban, ahol széleskörű tapasztalatokat szerzett, amelyet jelenlegi munkájába kitűnően tud implementálni. Csonka Szabolcs egyetemi diplomáját Határkezelés, Nemzetközi Védelmi és Biztonságpolitika szakon szerezte. Szerteágazó tapasztalatának - ideértve a hírszerzést, a rendőrséget, a nemzetközi kapcsolatokat, a kormányzást és sok egyéb területet is - köszönhetően értékes tudással járul hozzá a szakmához.

Herczeg Mónika r. ezredes - főosztályvezető, Európai Belügyi Együttműködési Főosztály, Belügyminisztérium

Főiskolai tanulmányait befejezve 1996-ban került kinevezésre a rendőrség, majd a határőrség hivatásos állományába, ahol számos vezetői beosztást töltött be. 2010 óta dolgozik a Belügyminisztérium Európai Együttműködési Főosztályán. Fő feladata a Belügyminisztérium irányítása alá tartozó önálló belügyi szervek európai uniós és nemzetközi tevékenységének koordinációja, az Európai Unió intézményeinek belügyi kérdéseket érintő döntés-előkészítő szakértői munkacsoportjainak, szakbizottságainak munkájában való tagállami részvétel biztosítása, a rendőri együttműködés és határrendészeti szakmai kérdésekben a magyar álláspont hatékony képviselete. Helyettes megbízottként tagja az EU Duna Régió Stratégia 11. prioritási terület Irányító Testületének. A 2013–2015 között megvalósult Dunai Folyami Fórum struktúrájának létrehozása – DARIF elnevezésű projekt szakmai menedzsere. Az Európai Unió bevándorlás, menekültügy és határok területén felmerülő különböző kérdésekkel foglalkozó, magas rangú tisztviselőket tömörítő Bevándorlási, Határ- és Menekültügyi Stratégiai Bizottság (SCIFA) nemzeti delegáltja, e tisztségében az Európai Unió 2024. második félévi magyar elnöksége során a Bizottság elnöki feladatait látja majd el. Jelenleg a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Doktori Iskolájának hallgatója. Számos tudományos publikációja jelent meg a határigazgatás és az illegális migráció témakörében.

dr. Mágó András r. alezredes - igazgató, Menekültügyi Igazgatóság, Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság

2009-ben végzett a Károli Gáspár Református Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán jogászként, 2010-ben anyakönyvi szakvizsgát és felsőszintű versenyvizsgát, majd 2014-ben jogi szakvizsgát tett. 2010-2017 között a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatalnál dolgozott különböző pozíciókban, 2017-től pedig a Bevándorlási és Menekültügyi Hivatalnál. 2019-től a Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal Menekültügyi Igazgatóságának megbízott igazgatója. 2019. július 01-től az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság, Menekültügyi Igazgatóságának főosztályvezetője (igazgatója).

Moderátor: Dr. Hautzinger Zoltán r. ezredes - tanszékvezető egyetemi docens, NKE RTK

Dr. Hautzinger Zoltán a Rendőrtiszti Főiskolán diplomázott 1996-ban határrendészeti szakon, PhD-fokozatát a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Doktori Iskolájában szerezte 2010-ben, 2016-ban habilitált a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Doktori Iskolájában. 2001-től a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán folytatott egyetemi oktatói tevékenysége mellett 2012. szeptemberéig a Határőrség, később a rendőrség egyes területi szervezeti elemeinél adatvédelmi, hivatali igazgatási – illetve leghosszabb ideig –, idegenrendészeti területen szerezett bő tíz éves szakmai vezetői gyakorlatot. Több mint kétévtizedes felsőoktatásban szerzett oktatói és kutatói tapasztalattal rendelkezik, felsőoktatásban 2012. szeptembere óta lát el vezetői feladatokat. Jelenleg az NKE Rendészettudományi Kar Bevándorlási Tanszékének vezetője, 2015 óta oktatási dékánhelyettese. Több tudományos társaság tagja, a Katonai Jogi és Hadi Jogi Szemle főszerkesztője.

Az előadás magyar nyelven zajlik!

Várunk szeretettel minden érdeklődőt!

Rendezvény és Program Iroda

Érdeklődő