AZ ILLEGÁLIS MIGRÁCIÓ KIHÍVÁSAI SÁTOR/COMBATTING ILLEGAL MIGRATION TENT

BETELT! Nemzetközi együttműködések a terrorizmus elleni harcban / International Cooperation in Efforts to Counter Terrorism

Előadó: Christine Bradley , az ENSZ Terrorelhárító Iroda (UNOCT) magyarországi kirendeltségének helyettes vezetője / Chief of Countering Terrorist Travel Section, United Nations Office of Counter-Terrorism Deputy Head of UNOCT Programme Office, Hungary, Rémai Dániel József tanszékvezető, NKE Nemzetbiztonsági Intézet Terrorelhárítási Tanszék/Head of Counterterrorism Department, LUPS

Az illegális migráció kihívásai sátor / Combatting Illegal Migration (Orczy-park)

Az illegális migráció kihívásai sátor / Combatting Illegal Migration

Orczy-park

1089 Budapest, Orczy út 1.

A képen embléma látható

Automatikusan generált leírás

LUDOVIKA FESZTIVÁL 2024-BEN IS

2024-ben május 09. és 11. között széles programkínálattal, hivatásrendi bemutatókkal, koncertekkel és Ludovika Szabadegyetemi előadásokkal várja az NKE az érdeklődőket a Ludovika Campuson. A három napon át tartó rendezvény programkínálata a hagyományokat követi: zene, tánc és a hivatásrendek bemutatói mellett újra érdekes előadásokkal, beszélgetésekkel várjuk a látogatókat május 9-én és 10-én.

Tisztelt Érdeklődők!

Szeretnénk Önöket értesíteni, hogy az előadásra való jelentkezés maximális regisztrációs számmal lezárult.

Megértésüket köszönjük:

Szervezők

Christine Bradley - az ENSZ Terrorelhárító Iroda (UNOCT) magyarországi kirendeltségének helyettes vezetője

Christine Bradley az ENSZ Terrorelhárító Iroda (UNOCT) magyarországi kirendeltségének helyettes vezetője, az UNOCT kiemelt globális kezdeményezésének a felelőse, de a Countering Terrorist Travel nevű program koordinációja is hozzá tartozik a szervezeten belül. Korábban az ENSZ-nél a Terrorizmus Elleni Központban, Kábítószer- és Bűnügyi Hivatalban és a Kelet-Afrikai Regionális Hivatalban is dolgozott. Az ENSZ előtt, több mint húsz évig dolgozott a kanadai kormánynál a határbiztonság, a migráció kezelése, a nemzetbiztonsági hírszerzés és a migráció integritásának kezelésének a területén, olyan régiókra összpontosítva, mint Dél-Afrika és Kelet-Európa.

Rémai Dániel - mb. tanszékvezető, NKE RTK Terrorelhárítási Tanszék

Rémai Dániel a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karának tanársegédje, a Terrorelhárítási Tanszék megbízott vezetője. Oktatási területéhez tartozik a terrorizmus történeti fejlődése, a terrorszervezetek társadalomtudományi megközelítése valamint a társadalmi jelzőrendszerek és a visszatérő harcosok. Kutatási területe továbbá izraeli biztonsági koncepció fejlődése, az Izraeli Védelmi Erők haderőfejlesztésének vizsgálata.

Christine Bradley - Chief of Countering Terrorist Travel Section, United Nations Office of Counter-Terrorism Deputy Head of UNOCT Programme Office, Hungary

Ms. Bradley is the Chief of the Countering Terrorist Travel Section within the United Nations Office of Counter-Terrorism (UNOCT). Within this role, Ms. Bradley is the officer-in- charge of the UNOCT’s flagship global initiative, the UN Countering Terrorist Travel Programme, as well as managing programming of the UNOCT Addressing Counter Terrorism within Aviation Security portfolio. Bradley’s tenure at the UN has included positions at the UN Counter-Terrorism Centre, the UN Office on Drugs and Crime, and the Regional Office for Eastern Africa. Previous to the United Nations, Bradley worked for more than twenty years with the Government of Canada in the fields of border security, migration management, national security intelligence and managing migration integrity in Southern and Eastern Africa, and Eastern Europe.

Dániel Rémai - Acting Head of the Counterterrorism Department

Dániel Rémai is an assistant professor at the Ludovika University of Public Service’s, Faculty of Law Enforcement. He is the acting head of the Counterterrorism Department. His teaching areas include the historical development of terrorism, the socio-scientific approach to terrorist organizations, and societal labeling systems and returning fighters. His research focuses on the evolution of Israeli security concepts and the examination of the Israeli Defense Forces' military development.

Az előadás angol nyelven zajlik! The language of the event is English.

Várunk szeretettel minden érdeklődőt!

Rendezvény és Program Iroda

Érdeklődő