Pályázati és Projektmenedzsment Iroda

CYBERSECURITY HACKATHON 2020

Ms Teams (online)

Ms Teams

A CYBERSECURITY HACKATHON 2020 célja a hallgatói innováció támogatása, a tehetség és az ötlet feltárása.

Időpontja: 2020. október 2- 4.

A verseny online térben valósul meg, a részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.

Jelentkezhet minden magyar felsőoktatási intézmény nappali vagy levelező tagozatos hallgatója.

A CYBERSECURITY HACKATHON 2020 területei:

• egészségügyi kiberbiztonság
  • okos közlekedés kiberbiztonsága
  • villamosenergetikai rendszerek adatvédelme és kiberbiztonsága
  • okosváros/okosotthon adatvédelme és kiberbiztonsága
  • mesterséges intelligencia, adatvédelem és biztonság
  • kibertámadások elleni védekezés

A verseny során a megjelölt témakörökhöz illeszkedő ötleteket feldolgozó csapatok alakulnak (5-7 fő/csapat, melybe a verseny kezdetekor osztják be a jelentkezőket a szervezők), amelyek a versenynapok alatt üzleti modellt dolgoznak ki és az alapján termék vagy szolgáltatás ötletek készülnek, majd ezeket a záró nap végén 3-5 percben mutatják be a zsűrinek.

A programba bekapcsolódó kiemelt partnerünk a Közép-Kelet Európai régióban elsőként, kiemelten kiberbiztonsági startupinkubátor tevékenységgel foglalkozó OXO Cybersecurity Lab Kft.

A versenyen résztvevő csapatok mentorálásban részesülnek, illetve egyetemi inkubátorprogramokba és kutatási műhelyekbe kerülve további támogatással dolgozhatnak az ötletek megvalósításán.

A verseny az NKFI Alapból finanszírozott 2019-1.2.1-EGYETEMI-ÖKO-2019-00014 azonosítószámú, „Közszolgálati Technológia Transzfer Kezdeményezés (KTTK)” című projekt keretében valósul meg.

Pályázati és Projektmenedzsment Iroda

Szolnoki Edina