Európa Stratégia Kutatóintézet

EUSTRAT kurzus III. Transzatlanti kapcsolatok 2020 után – valóban új lapot nyit-e Biden elnöksége az amerikai-európai kapcsolatok történetében?

Szinte teljes konszenzus van a szakértők és vezető európai politikusok között arról, hogy Joe Biden megválasztásával javulni fognak az európai-amerikai gazdasági és politikai kapcsolatok, és új lapot nyithatunk az euroatlanti kapcsolatok történetében. Megalapozott-e ez a vélekedés vagy inkább vágyvezérelt gondolkodás uralja ezt a diskurzust? Mennyire fontos Európa az Amerikai Egyesület Államoknak a 21. század harmadik évtizedében a globális politikai erőviszonyok függvényében? Hogyan alakulnak a kétoldalú magyar-amerikai kapcsolatok Trump távozásával, és mi lehet Magyarország stratégiája ebben az új megközelítésben? Milyen hatással lehet Magyarország EU politikája az amerikai bilaterális kapcsolatokra? Felértékelődhet-e a puha hatalom szerepe, és milyen lehetőségei lehetnek a civil érdekképviseletnek az amerikai külpolitikai döntéshozatali folyamatban? Az EUstrat egy virtuális eszmecserére hívja az amerikai politika és Európa stratégia iránt érdeklődőket.

Előadó: Dr. Tárnok Balázs, a jogtudományok doktora, az Európa Stratégia Kutatóintézet tudományos segédmunkatársa, jelenleg a Hungary Foundation ösztöndíjasaként a University of Notre Dame Kellogg Institute for International Studies vendégkutatója.

Időpont: 2021. 02.26. 15.00-16.30

A kurzushoz csatlakozni a regisztrációt megerősítő emailt tartalmazó teams linken keresztül lehetséges.