EHÖK

Csontváry kulturális programsorozat - 1. előadás: Dinasztiák

Online rendezvény

Kedves Hallgatótársaink!

Örömmel osztjuk meg veletek a hírt: a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen is elindul pilot jelleggel a Csontváry Program!

A Csontváry Program az EMMI Kultúráért felelős Államtitkárságának felsőoktatási programja, melynek célja kulturális örökségünk azon értékeinek megismertetése a hallgatókkal, amelyek hozzájárulhatnak nemzeti identitásuk kialakításához, megtartásához és erősítéséhez, különböző előadásokon és művészetpedagógiai foglalkozásokon való részvételi lehetőség biztosítása által.

A Csontváry Program keretein belül elérhető előadások és egyéb kulturális programok kellő érdeklődés esetén várhatóan a 2021/2022. tanév őszi félévétől szabadon választható kurzusként kerülnek meghirdetésre.

A bevezető alkalom során a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ Dinasztiák c. műsorát tekinthetitek meg.

A Nemzeti Cirkuszművészeti Központ leírása az előadásról:

Dinasztiák a világhírű magyar artistaművészet előtt tiszteleg. A február 13. és április 18. között megtekinthető műsorban háromhetente különböző fellépőket és számokat láthat a közönség, összesen pedig több mint 70 kiváló hazai artista lép majd a porondra.

Fellép többek között a Porond Ifjú Csillaga-díjas, Guinness-rekorder Richter Kevin és csoportja új deszkaszámával, a Weiss Jr. csoport fliegende produkciójával, a Donnert, Richter és Ádám cirkuszi dinasztiák tagjai pedig közösen adnak elő egy lovasakrobata számot.

A műsorban szinte az összes cirkuszművészeti zsáner látható lesz, a levegő-, zsonglőr-, akrobata-, gyorsöltöző-, görkorcsolya-, handstand és illúziószámok mellett pedig az állat és ember közötti feltétlen bizalmat és szeretetet papagáj- és kutya számok mutatják be.

A nevetésről tapasztalt bohócaink gondoskodnak. A műsor rendezői, a Silver Power, antik héroszokat idéző emelőszámukkal kápráztatják majd el a közönséget.

A program a meghatározott hallgatói létszám erejéig (50 fő) térítésmentes.

Az előadás a járványhelyzet miatt online kerül megrendezésre, a hozzáférési linket az előadás időpontja előtt kapják meg a regisztrált hallgatók.

Az előadás a kollégiumi pontszerzésbe beszámítható esemény.

NKE EHÖK

NKE Egyetemi Hallgatói Önkormányzat