Innovatív Tanszék Különdíjat nyert tanszékek workshopjai

Cinemedukáció, avagy hogyan növelhető a tudatosság filmek által - az Innovatív Tanszék Különdíjas ÁNTK KIT workshopja

3. emelet 302. (Oktatási Központ)

3. emelet 302.

1089 Budapest Üllői út 82.

Tisztelt Érdeklődő!

Ezúton szeretnénk meghívni az Innovatív Tanszék Különdíjat nyert Közszervezési és Infotechnológiai Tanszék Cinemedukáció, avagy hogyan növelhető a tudatosság filmek által című workshopjára.

A workshop oktatói:

Dr. Bányász Péter adjunktus, ÁNTK Közszervezési és Infotechnológiai Tanszék

Laska Pál PhD hallgató, NKE Katonai Műszaki Doktori Iskola

A kiberbiztonság napjaink egyik legfontosabb, legizgalmasabb területe, életünk minden területére befolyással van. Ennek ellenére a kiberbiztonsággal kapcsolatos tudatosság rendkívül alacsony szinten mozog- nem csak az átlag internetezők körében.

Napjaink kiberfenyegetettségei szélesrétűek: bűnözők, terroristák, hacktivisták, idegen államok nemzetbiztonsági szolgálatai az internetet egy olyan térként használják, amely a nem kellően biztonságtudatos felhasználónak rendkívül veszélyessé tehetik, nem csupán az adatait, értékeit veszítheti el, de egzisztenciáját, egészségét, szélsőséges esetben életét is. Mindezekből következően az oktatásra kiemelt szerep hárul a digitális immunerősítés érdekében.

Napjainkban azonban rendkívül nehéz megfogni a hallgatókat, hiszen az oktatóknak olyan nehézségekkel kell szembenézni, mint a hallgatóság esetleges demotivációja („Csak egy kredit kell, hogy végezzek!”, „Kötelező itt lennem, mert…”) vagy apátiája („Én nem vagyok fontos, biztonságban vagyok, így nem érdekel az egész!”), amelyek elől másodpercek alatt a telefonjukba temetkezhetnek, így az oktatáson elhangzottak nem érik el céljukat. Éppen ezért radikálisan új módszerek szükségesek az oktatásban, amellyel növelhető a hallgatók érdeklődése, illetve interaktív módon sajátíthatják el a tananyagot. Ennek egy ígéretes lehetősége az úgynevezett „cinemeducation” modell, amely során az aktuális témákat filmek segítségével beszélik át a képzéseken.

Az előadás egy ilyen kísérleti kurzus tapasztalatait dolgozza fel, ahol az aktuális kiberbiztonsági kockázatokat többek között a Black Mirror, Mr. Robot, Kardhal, Matrix, Különvélemény, Die Hard 4.0 és egyéb sorozatok, filmek segítségével kerültek megvitatásra

Az esemény időpontja: 2022. november 2. 14:00-17:30

Az esemény helyszíne: Oktatási Központ O-302

A programon való részvétel regisztrációhoz kötött, amelyre 2022. október 26. (szerda) 23:59 óráig van lehetőség.

Várjuk szeretettel jelentkezését!

Üdvözlettel: