Innovatív Tanszék Különdíjat nyert tanszékek workshopjai

Szakmatörténeti Kalandtúra - az Innovatív Tanszék Különdíjas RTK VPT workshopja

4. emelet 417. terem (Oktatási Központ)

4. emelet 417. terem

1089 Budapest Üllői út 82.

Tisztelt Érdeklődő!

Ezúton szeretnénk meghívni az Innovatív Tanszék Különdíjat nyert Vám- és Pénzügyőri Tanszék Szakmatörténeti Kalandtúra című workshopjára.

A workshop oktatói:

Dr. Szabó Andrea püőr. ezds., tanszékvezető egyetemi docens, RTK VPT

Dr. Czene-Polgár Viktória tanársegéd, RTK VPT

A szakmatörténeti kirándulás egy, a hallgatók kíváncsiságára építő program, amelyet kettős céllal hoztuk létre.

A kirándulás célja a pénzügyőri hagyományok megismertetése, ápolása, az ehhez szükséges szakmai ismeretek elmélyítése. A program egyrészt illeszkedik az egyetemi tananyaghoz, a szakmatörténeti tantárgy mellett az adóztatás tantárgy keretében is foglalkozunk vám-, jövedék- és adózástörténettel.

Másrészt egyfajta csapatépítő program is a hallgatók számára, amely javíthatja hallgatók közötti kapcsolatépítést, egybe gyúrhatja az esetlegesen széthúzó csapatot, javítja a személyközi interakciókat, a hallgatókat produktívabbá, koncentráltabbá, összehangoltabbá teheti, kiderülhetnek erősségeik, a csapatban betöltött szerepeik, illetve jutalmazza is a hallgatókat („és itt jöhet a jól megérdemelt bambi…”)

A hallgatók a kiránduláson szakaszonként, tanári kíséret nélkül vesznek részt, de a tanszék oktatói végig figyelemmel kísérik a kirándulást, irányítják a hallgatókat. A tematikus út során egy közös téma mentén felsorakoztatott, különböző helyszínekre kalauzoljuk őket. Az egyes helyszínekre keresztrejtvények, fotórészletek, szépirodalmi idézetek, stb… útján juthatnak el. A program a Ludovika Campus területéről indul, ahol az osztályfőnökök látják el az egyes csapatokat instrukciókkal, illetve itt kapják meg az első feladatot is, amelyet megoldva jutnak el az első helyszínre.

A kirándulás állandó helyszínei közé tartozik többek között a Pénzügyőr- és Adózástörténeti Múzeum, ahol a hallgatók nemcsak a Munkácsy utcai Schiffer-villa szecessziós épületét ismerhetik meg, de egyúttal a NAV muzeológus kollégáinak szakavatott irányításával kaphatnak képet a Vám- és Pénzügyőrség, illetve elődszervezetei történetéről, bepillantást nyerhetnek a magyar adózás történetébe, valamint megismerhetik a múltbéli és jelenkori pénzügyi intézményeket is.

A workshop résztvevői nemcsak megismerhetik a program felépítését, de egy virtuális kirándulás során ízelítőt is kaphatnak a feladatokból és átérezhetik a kirándulás hangulatát.

Az esemény időpontja: 2022. november 21. 14:00-15:30

Az esemény helyszíne: Oktatási Központ IV. emelet 417. terem

A programon való részvétel regisztrációhoz kötött.

Várjuk szeretettel jelentkezését!

Üdvözlettel: