Innovatív Tanszék Különdíjat nyert tanszékek workshopjai

Virtuális Igazgatóság Projekt - az Innovatív Tanszék Különdíjas RTK VPT workshopja

4. emelet 417. terem (Oktatási Központ)

4. emelet 417. terem

1089 Budapest Üllői út 82.

Tisztelt Érdeklődő!

Ezúton szeretnénk meghívni az Innovatív Tanszék Különdíjat nyert Vám- és Pénzügyőri Tanszék Virtuális Igazgatóság Projekt című workshopjára.

A workshop oktatói:

Magasvári Adrienn püőr. alez., tanársegéd, RTK VPT

Erdős Ákos püőr. őrgy., tanársegéd, RTK VPT

A Virtuális Igazgatóság Projektet a hallgatói igények, elvárások mentén dolgoztuk ki, célunk a szervezeti és egyetemi elvárások hallgatói igényekkel való összehangolása volt. Létrehoztuk az igazgatóság szervezeti, működési és létszámkereteit, viszont az igazgató kiválasztásán és kinevezésén kívül a kereteket tartalommal a hallgatók töltötték meg. Úgy élték meg a kurzus egészét és a tanórai foglalkozásokat is, mintha ők ténylegesen ennek az igazgatóságnak a vezetői és munkatársai lennének. A 30 órás (kurzus időtartama) munkarenddel, szabadsággal (igazolt távollét), állománygyűléssel (a kurzus tanórai foglalkozásai), munkaidő-nyilvántartással (katalógus), elismerések adományozásának lehetőségével (jegymegajánlás), teljesítményméréssel és értékeléssel (félévi értékelés), szakmai feladatokkal, munkáltatói jogkörökkel, határidőkkel, mint a való életben.

Az oktatók által előzetesen megküldött feladatokat a hallgatók csoportban – szervezeti egységenként – vagy a vezető általi delegálást követően önállóan dolgozták fel, s az ebből származó eredményeiket plenáris ülésen mutatták be. Ebben az önképzést és a hallgatók egymás közötti edukációját sajátos módon ötvöző képzési környezetben az oktatók facilitátorként voltak jelen. A Virtuális Igazgatóság Projektben – ahogyan ezt a hallgatók visszajelzései is igazolták – a közös tanulásra és a képességek fejlesztésére helyeztük a hangsúlyt, a generációra jellemző eredmény- és sikerorientált szemléletmódnak megfelelően alakítottuk a kurzus menetét és a feladatokat. A kooperatív tanulás, a csoportmunka, az oktatók háttérbe vonulásával a hallgatók egymásra utaltsága, valamint a kurzus kapcsán meghatározott ön- és társértékelési rendszer összességében felerősítették a csoporttagok egymáshoz való empatikus viszonyulását, illetve az fejlesztették együttműködési készségüket.

Az esemény időpontja: 2022. november 21. 10:00-11:30

Az esemény helyszíne: Oktatási Központ IV. emelet 417. terem

A programon való részvétel regisztrációhoz kötött.

Várjuk szeretettel jelentkezését!

Üdvözlettel: