Honvédelmi Jogi és Igazgatási Tanszék

„Védelmi és biztonsági szabályozás képzési és kutatási kérdései”

Bolyai terem (Zrínyi Miklós Laktanya és Egyetemi Campus)

Bolyai terem

Zrínyi Miklós Laktanya és Egyetemi Campus

PROGRAM LEÍRÁSA:

A védelmi és biztonsági szektor új törvényi kereteinek 2022. november 1-jei hatálybalépése a változó biztonsági környezetre reagáló szabályozási és intézményi reformok mellett tágabban véve a védelmi és biztonsági igazgatás területén feladatot ellátó állomány képzése és továbbképzése, szűkebben véve pedig honvédtisztképzés tekintetében is számos változást generált. A kapcsolódó jogszabályok előkészítését és végrehajtását is jelentős tudományos kutatási háttérmunka kíséri, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Honvédelmi Jogi és Igazgatási Tanszéke által szervezett workshop ennek néhány elemét járja körbe.

Időpont: 2023. szeptember 21. 14:00-16:20

Helyszín: Zrínyi Miklós Laktanya és Egyetemi Campus „A” épület, 8. emelet, Bolyai terem

PROGRAM:

14:00-14:05

Dr. Kádár Pál dandártábornok (kutatóműhely-vezető, NKE HHK Védelmi-biztonsági Szabályozási és Kormányzástani Kutatóműhely)

Köszöntő

14:05-14:25

Különleges jogrend szabályozási reformja

14:25-14:45

Dr. Till Szabolcs ezredes (óraadó, NKE HHK Honvédelmi Jogi és Igazgatási Tanszék)

Kvázi-különleges jogrendek és a feladatrendszer kapcsolata

14:45-15:05

Dr. Petruska Ferenc alezredes (tanszékvezető egyetemi docens, NKE HHK Honvédelmi Jogi és Igazgatási Tanszék)

Magyar Honvédség közreműködésének jogi keretei a COVID-19 pandémia során

15:05-15:25

Dr. Farkas Ádám ( tudományos főmunkatárs, NKE HHK Honvédelmi Jogi és Igazgatási Tanszék)

A human tényezok és a komplex gondolkodas helye, szerepe a védelmi-biztonsagi reformban.

15:25-15:45

Dr. Kelemen Roland ( tudományos munkatárs, NKE HHK Honvédelmi Jogi és Igazgatási Tanszék)

A kibertér hatása a biztonsági környezetre mint a védelmi szabályozás revíziójának egyik generátora

15:45-16:05