Honvédelmi Jogi és Igazgatási Tanszék

Mesterséges intelligencia a hadtudományi kutatásban

IMO épület/2. emelet-HHK - IMO konferencia terem (Zrínyi Miklós Laktanya és Egyetemi Campus)

IMO épület/2. emelet-HHK - IMO konferencia terem

Zrínyi Miklós Laktanya és Egyetemi Campus

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Honvédelmi Jogi és Igazgatási Tanszékének és Informatikai Tanszékének közös szervezésében megvalósuló workshop a mesterséges intelligencia-alapú (MI) felületek alkalmazásának lehetőségeit járja körbe a hadtudományi kutatásokban. Az MI technológiák gyors fejlődése olyan új eszközöket kínál a kutatók számára, amelyek hatékonyabbá teszik a tudományos kutatás teljes folyamatát az adatgyűjtéstől az eredmények publikálásáig. A program célja, hogy áttekintést nyújtson és párbeszédet generáljon a hadtudományi kutatásokban alkalmazott különböző MI-technológiákról és módszerekről, valamint a kapcsolódó szerzői jogi kérdésekről.

Időpont:      2023. szeptember 28. 14:00-16:00

Helyszín:     IMO konferencia terem

PROGRAM:

14:00-14:05

Dr. Petruska Ferenc alezredes (tanszékvezető egyetemi docens, NKE HHK Honvédelmi Jogi és Igazgatási Tanszék)

Köszöntő

14:05-14:25

Fehér András alezredes (tanársegéd, NKE HHK Informatikai Tanszék)

A kutatást és az oktatást segítő AI-alapú technikai megoldások lehetőségei és határai

14:25-14:45

Mesterséges intelligencia szerző, társszerző, lektor és szerkesztő szerepei

14:45-15:05