2023. november 10.

2023. november 10.

NEMZETKÖZI KONFERENCIA

FELHÍVÁS

A Doktoranduszok Országos Szövetsége Rendészettudományi Osztály és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Doktorandusz Önkormányzat szeretettel meghívja az érdeklődőket a rendészettudományi témában rendezett „A rendészettudomány határtudományai” című konferenciára.

A konferencia témái alkalmat adnak, hogy a doktoranduszok és kutatók a rendészettudományon belüli témakörökben bemutassák a kutatásaikat, illetve az egyes területek gyakorlati oldalról is megismerésre kerüljenek.

Fontosabb dátumok:

• 2023. október 10.: jelentkezés kezdete a konferenciára online formában (LudEvent felületen)
  • 2023. október 24.: regisztráció és absztrakt beküldésének határideje
  • 2023. október 29.: az absztrakt elfogadásának határideje
  • 2023. november 3.: a konferencia programja elérhető
  • 2023. november 10.: absztraktkötet letölthető
  • 2023. december 15.: tanulmány beküldés határideje
  • 2024. első negyedév: tanulmánykötet várható megjelenése

2023. november 10.: A konferencia napja:

09:00 – 09:30 a konferencia megnyitása

09:30 – 10:30 plenáris előadások (meghívott előadók)

10:30 – 10:45 szünet, átvonulás a szekciótermekbe

10:45 – 17:00 jelentkezett előadók előadásai szekciókba rendezve

Helyszín:

A konferencia megtartására személyes (egyéni esetekben hibridformában kerül sor (jelenléti és MS Teams), a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Campus Oktatási Központjában. A konferencia szervezőbizottsága engedélyezi az online előadás tartását.

A konferencia hivatalos nyelvei: magyar, angol és német.

Az előadásokat angol, német és magyar nyelven várjuk.

A főbb témakörök:

Határigazgatás

Kriminológia

Kriminalisztika

Rendészet elmélet és történet

Nemzetközi rendészet

Bűnügy

Kibervédelem

Közbiztonság

Igazgatásrendészet

A konferencia ingyenes.

A konferencián történő részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.

Az absztraktot magyar és angol nyelven szükséges megküldeni a regisztrációs felületen megadott minta alapján, a terjedelme 150-200 szó, valamint tartalmazzon 5 kulcsszót.

A szervezők minden absztraktot lektorálási folyamatnak vetnek alá. Az absztrakt bírálat esetleges negatív eredménye a jelentkezés elutasítását vonja maga után.

A konferencián a 15 perces előadások után 5 perc vitára, hozzászólásra lesz lehetőség.

Együttműködő partnerünk: a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Doktorandusz Önkormányzat és a Magyar Rendészettudományi Társaság

Információ: Bacsó Bernadett (e-mail: Bacso.Bernadett@uni-nke.hu)

A rendezvény az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett Nemzeti Tehetség Program NTP-TK-M-22-0002 kódszámú pályázati támogatásból valósult meg.

Kezdés
Befejezés
Ms Teams
Az absztraktok beküldhetőek
Benyújthat absztraktot elbírálásra.
Még regisztrálhat az eseményre.