V. RENDÉSZET – TUDOMÁNY - AKTUALITÁSOK

A rendészettudomány a fiatal kutatók szemével - 2023

2023. április 26.

TUDOMÁNYOS KONFERENCIA FELHÍVÁS

A Doktoranduszok Országos Szövetsége Rendészettudományi Osztály, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Doktorandusz Önkormányzat és a Magyar Rendészettudományi Társaság Magánbiztonsági Szekciója szeretettel meghívja az érdeklődőket a rendészettudományi témában rendezett „V. RENDÉSZET – TUDOMÁNY - AKTUALITÁSOK A rendészettudomány a fiatal kutatók szemével - 2023” című konferenciára.

A konferencia témái alkalmat adnak, hogy a doktoranduszok és kutatók a rendészettudományon belüli témakörökben bemutassák a kutatásaikat, illetve az egyes területek gyakorlati oldalról is megismerésre kerüljenek.

Fontosabb dátumok

2023. március 30.: jelentkezés kezdete a konferenciára online formában (LudEvent felületen)

2023. április 17. 23 óra 59 perc: regisztráció és absztrakt beküldésének határideje

2023. április 19.: absztraktok elfogadásának határideje

2023. április 22.: a konferencia programja elérhető

2023. április 26.: a konferencia napja

2023. május 15.: absztrakt kötet letölthető

2023. június 15.: tanulmány beküldésének határideje

2023. III. negyedév: tanulmánykötet megjelenése

2023. április 26.: A konferencia napja:

09.00 – 09.30 konferencia megnyitása (plenáris)

09.30 - 11.30 előadások (szekciónként)

11.30 - 12.30 kávészünet

12.30 - 17:30 előadások (szekcióként)

17.30 – 18.00 konferencia zárása (plenáris)

Helyszín:

A konferencia megtartására jelenléti formában kerül sor, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Campus Oktatási Központjában. Kivételes esetekben a konferencia szervezőbizottsága engedélyezi az online előadás tartását, amennyiben az előadó külföldön tartózkodik (erről írásos igazolást küld), - vagy külföldi intézményben tanul (ez utóbbi esetben nem szükséges az igazolás), vagy egyéb indokolt esetben.

A konferencia hivatalos nyelvei: magyar, angol, német, és spanyol.

Az előadásokat magyar, angol, német, és spanyol nyelven várjuk.

Főbb témakörök:

Határigazgatás, Kriminológia, Kriminalisztika, Rendészet elmélet és történet, Nemzetközi rendészet, Bűnügy, Kibervédelem, Közbiztonság, Igazgatásrendészet

A konferencia ingyenes.

A konferencián történő részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.

Az absztraktot angol nyelven és az előadás nyelvén szükséges megküldeni, a terjedelme 150-200 szó, valamint tartalmaznia kell 5 kulcsszót. Amennyiben az előadás nyelve magyar, úgy angolul is mellékelni kell az absztraktot, mindkét esetben a maximális terjedelem 150-200 szó lehet.

A szervezők minden absztraktot lektorálási folyamatnak vetnek alá. Az absztrakt bírálat esetleges negatív eredménye a jelentkezés elutasítását vonja maga után.

A konferencián a 15 perces előadások után 5 perc vitára, hozzászólásra lesz lehetőség.

Együttműködő partnerünk: a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Doktorandusz Önkormányzat és a Magyar Rendészettudományi Társaság Magánbiztonsági Szekciója.

Információ: Csontos-Nagy Ivett (e-mail: Nagy.Ivett@uni-nke.hu)

A rendezvény az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett Nemzeti Tehetség Program NTP-TK-M-23-0002 kódszámú pályázatitámogatásból valósult meg.

Kezdés
Befejezés
Még regisztrálhat az eseményre.