2020. március 13.
Ludovika Főépület
Europe/Budapest időzóna

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Tanulmányok Intézete tisztelettel meghívja

Az egyházak szerepe a közéletben a rendszerváltástól napjainkig

című előadásra és kerekasztal beszélgetésre.

Időpont: 2020. március 13. péntek, 11 óra
Helyszín: Ludovika Főépület, Zrínyi terem.

Előadó: Carsten Rentzing, a közelmúltban lemondott szászországi evangélikus püspök.

A beszélgetés résztvevői: Balog Zoltán református lelkész, korábbi miniszter,
Prőhle Gergely, a Stratégiai Tanulmányok Intézetévek igazgatója, a Magyarországi Evangélikus Egyház országos felügyelője.

Németország keleti tartományaiban figyelemre méltó folyamatok zajlanak, amelyek az országos politika alakulását is befolyásolhatják. Az egyházak hagyományosan aktív szerepet töltenek be a közéletben, ezért a politikai folyamatok egyházi értelmezése számos érdekes szempontra rávilágíthat. Carsten Rentzing (Berlin, 1967) 2015-től 2019-ig volt a szászországi evangélikusok püspöke, amikor a rendszerváltást követően született írásai és állítólagos szélső-jobboldali szimpátiái miatti támadások nyomán lemondott. A beszélgetés során alkalom nyílik összevetni a német és a magyar tapasztalatokat az egyházak közéleti szerepvállalásával kapcsolatban is.

Magyar-német szinkrontolmácsolást biztosítunk, a rendezvényt büféebéd követi.

Kezdés
Befejezés