DEMOGRÁFIAI KIHÍVÁSOK SÁTOR/ TACKLING DEMOGRAPHIC CHALLENGES TENT

Diploma és gyermekvállalás- női perspektívák

Előadó: Dr. Makay Zsuzsanna - tudományos főmunkatárs, KSH Népességkutató Intézet, Szalai Piroska - munkaerőpiaci szakértő, az NKE Gazdaság és Versenyképesség Kutatóintézetének munkatársa

Demográfiai kihívások sátor/ Tackling Demographic Challanges (Orczy-park)

Demográfiai kihívások sátor/ Tackling Demographic Challanges

Orczy-park

1089 Budapest, Orczy út 1.

A képen embléma látható

Automatikusan generált leírás

LUDOVIKA FESZTIVÁL 2024-BEN IS

2024-ben május 09. és 11. között széles programkínálattal, hivatásrendi bemutatókkal, koncertekkel és Ludovika Szabadegyetemi előadásokkal várja az NKE az érdeklődőket a Ludovika Campuson. A három napon át tartó rendezvény programkínálata a hagyományokat követi: zene, tánc és a hivatásrendek bemutatói mellett újra érdekes előadásokkal, beszélgetésekkel várjuk a látogatókat május 9-én és 10-én.

Dr. Makay Zsuzsanna - tudományos főmunkatárs, KSH Népességkutató Intézet

Dr. Makay Zsuzsanna demográfus, a KSH Népességtudományi Kutatóintézet tudományos főmunkatársa. Budapesten és Párizsban tanult, szakdolgozatát 2006 és 2010 között írta a Francia Nemzeti Demográfiai Intézetben (INED). 2012-ben szerzett PhD-fokozatot, 2010 óta a Magyar Demográfiai Kutatóintézetben dolgozik. Kutatásai a termékenységre, a családpolitikára, a munka és a magánélet egyensúlyára, valamint a reproduktív egészségre (asszisztált reprodukciós eljárások; gyermekvállalási nehézségek) összpontosítanak.

Munkaerőpiaci, vállalkozásfejlesztési és üzleti innovációs szakértő, az NKE Gazdaság és Versenyképesség Kutatóintézetének munkatársa. 2012 és 2014 között a Nemzetgazdasági Minisztériumban a nők munkaerő-piaci helyzetének javításáért felelős miniszteri biztos volt, 2014-2018 között pedig a nemzetgazdasági miniszter miniszteri tanácsadója ugyanebben a témában. Emellett 2013-2020 között a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány (BVK) kuratóriumi elnöke volt. 2017-2020 között képviselte hazánkat az EU Üzleti Innovációs Centrumai Hálózatának (EBN) igazgatóságában. Neki köszönhető, hogy fókuszba bekerültek a női vállalkozók, a női startupperek is, akik a vállalkozásukban együtt érnek el sikereket a férfiakkal, s hoznak haza világversenyekről kiváló helyezéseket, díjakat. Közérthető gazdasági témájú írásai folyamatosan jelennek meg a sajtó legjelentősebb képviselőinél és számos online médiában is. Rendszeresen szerepel szakértőként TV és rádióműsorokban, illetve számos alkalommal tart előadást különféle rendezvényen.

Moderátor: Szabó Anett – sajtófőnök, NKE

Az előadás magyar nyelven zajlik!

Várunk szeretettel minden érdeklődőt!

Rendezvény és Program Iroda

Érdeklődő