Előadó: Dr. Doug Stokes - brit akadémikus, biztonsági és stratégiai szakértő, az Exeteri Egyetem Stratégiai és Biztonsági Intézetének igazgatója/British academic, security, and strategy expert, Director of the Strategy and Security Institute at the University of Exeter, Kiss István, ügyvezető igazgató, a Danube Institute/ Executive Director, Danube Institute

Party sátor / Party tent (Orczy-park)

Party sátor / Party tent

Orczy-park

1089 Budapest, Orczy út 1.

A képen embléma látható

Automatikusan generált leírás

LUDOVIKA FESZTIVÁL 2024-BEN IS

2024-ben május 09. és 11. között széles programkínálattal, hivatásrendi bemutatókkal, koncertekkel és Ludovika Szabadegyetemi előadásokkal várja az NKE az érdeklődőket a Ludovika Campuson. A három napon át tartó rendezvény programkínálata a hagyományokat követi: zene, tánc és a hivatásrendek bemutatói mellett újra érdekes előadásokkal, beszélgetésekkel várjuk a látogatókat május 9-én és 10-én.

Az előadás helyszíne a nagy érdeklődéssel való tekintettel megváltozott. Új helyszín: Party sátor

Dr. Doug Stokes - brit akadémikus, biztonsági és stratégiai szakértő, az Exeteri Egyetem Stratégiai és Biztonsági Intézetének igazgatója

Kutatásai a nemzetközi biztonság, a nyugati liberális nemzetközi rend tartósságának kérdéseire, valamint a „kultúrharcok” és a stratégiai ügynöki tevékenység (strategic agency) közötti kapcsolatra fókuszálnak. Nagysikerű könyvében (Against Decolonisation: Campus Culture Wars and the Decline of the West’ Policy) az új társadalmi igazságossági mozgalmak vezérlő ideológiáit vizsgálja, és illeti kritikával az egyfajta dekonstruktív jóvátétel által a Nyugat önmegváltására irányuló felhívásukat. A demográfiai problémákat a migrációval hozza összefüggésbe.

Kiss István - ügyvezető igazgató, a Danube Institute

Politológus és nemzetközi kapcsolatok szakértő. Tanulmányait a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen és az Edinburgh-i Egyetemen végezte, jelenleg a PPKE-n írja doktori disszertációját. 2013 és 2018 között a Századvég Alapítvány kutatója, majd vezető kutatója. 2018 és 2020 között a Miniszterelnökség politikai tanácsadója.

Dr. Doug Stokes - British academic, security, and strategy expert, Director of the Strategy and Security Institute at the University of Exeter

His research focuses on international security, the sustainability of the Western liberal international order, and the relationship between "culture wars" and strategic agency. In his successful book ("Against Decolonisation: Campus Culture Wars and the Decline of the West’ Policy"), he examines the guiding ideologies of new social justice movements and criticises their calls for a deconstructive redemption of the West. He relates demographic problems to migration.

István Kiss - Executive Director, Danube Institute

István Kiss is a political scientist and an international relations expert. He has earned his Bachelor's and Master's degrees at Pázmány Péter Catholic University and at the University of Edinburgh. Currently he is working on his PhD at his alma mater. From 2013 to 2018 he worked at the Századvég Foundation first as a Research Fellow then as a Senior Research Fellow. Formerly, he worked as a Political Adviser in the Prime Minister’s Office of Hungary.

Az előadás angol nyelven zajlik! The language of the event is English.

Várunk szeretettel minden érdeklődőt!

Rendezvény és Program Iroda

Érdeklődő