AZ EURÓPAI VÉDELEMPOLITIKA ERŐSÍTÉSE SÁTOR /STRENGTHENING EU'S DEFENCE POLICY TENT

BETELT! Az EU szerepe a Nyugat-Balkán kihívásainak kezelésében

Előadó: Domján László Magyarország pristinai nagykövete, az Európai Unió Integrációs Tanácsadója, Moderátor: Dr. Molnár Anna, tanszékvezető egyetemi tanár, NKE HHK

Az európai védelempolitika erősítése sátor/Strengthening EU’s Defence Policy (Orczy-park)

Az európai védelempolitika erősítése sátor/Strengthening EU’s Defence Policy

Orczy-park

1089 Budapest, Orczy út 1.

A képen embléma látható

Automatikusan generált leírás

LUDOVIKA FESZTIVÁL 2024-BEN IS

2024-ben május 09. és 11. között széles programkínálattal, hivatásrendi bemutatókkal, koncertekkel és Ludovika Szabadegyetemi előadásokkal várja az NKE az érdeklődőket a Ludovika Campuson. A három napon át tartó rendezvény programkínálata a hagyományokat követi: zene, tánc és a hivatásrendek bemutatói mellett újra érdekes előadásokkal, beszélgetésekkel várjuk a látogatókat május 9-én és 10-én.

Tisztelt Érdeklődők!

Szeretnénk Önöket értesíteni, hogy az előadásra való jelentkezés maximális regisztrációs számmal lezárult.

Megértésüket köszönjük:

Szervezők

Domján László - Magyarország pristinai nagykövete, az Európai Unió Integrációs Tanácsadója

1986-ban végzett a Kossuth Lajos Katonai Főiskolán, majd 1998-ban diplomázott a Janus Pannonius Tudományegyetemen, 2006-ban elvégezte a NATO Defence College-ot, Rómában. Karrierjét kiképzőként kezdte a Tiszthelyettes Kiképző Központban Kalocsán, majd volt kiképző század parancsnok a Kossuth Lajos Katonai Főiskolán Szentendrén, oktató a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen, D1-4 főnök, UNFICYP parancsnokságon, Cipruson és a Béketámogató Kiképző Központban, Szarajevóban. Parancsnokhelyettesként szolgált az MH Összhaderőnemi Hadműveleti Központjában Budapesten, majd Törzsfőnökhelyettes volt az MH Összhaderőnemi Parancsnokságon Székesfehérváron és főigazgató, Katonai Biztonsági Hivatalban. 2011-től két éven át az MH Összhaderőnemi Parancsnokság (Székesfehérvár) parancsnoka, 2013–2017 között Magyarország NATO és EU katonai képviselője Brüsszelben, 2019-2021 között nemzetbiztonsági főtanácsadó a Külgazdasági és Külügyminisztériumban. 2021 óta a koszovói kormány EU integrációs tanácsadója Pristinában.

Moderátor: Dr. Molnár Anna, tanszékvezető egyetemi tanár, NKE HHK

Dr. Molnár Anna - tanszékvezető egyetemi tanár, NKE HHK

2016 óta a Nemzetközi Biztonsági Tanulmányok Tanszék tanszékvezetője, 2020 óta egyetemi tanár. Az ELTE Bölcsészettudományi Karán diplomázott olasz nyelv és irodalom szakos középiskolai tanárként 1997-ben. 1999-ben ugyanitt történelem szakos középiskolai tanári diplomát, 2003-ban nemzetközi kapcsolatokból PhD-fokozatot szerzett a Budapesti Corvinus Egyetemen. 2013-ban habilitál hadtudományokból és biztonsági tanulmányokból. 2019 óta a Magyar Hadtudományi Társaság elnökhelyettese.

Az előadás magyar nyelven zajlik!

Várunk szeretettel minden érdeklődőt!

Rendezvény és Program Iroda

Érdeklődő