AZ EURÓPAI VÉDELEMPOLITIKA ERŐSÍTÉSE SÁTOR /STRENGTHENING EU'S DEFENCE POLICY TENT

BETELT! Világűr, dróntechnológia, kiberdomain és mesterséges intelligencia- a gyorsan változó európai fenyegetettség színtere / Outer Space, Drone Technology, Cyber Domain, and AI: A Rapidly Converging European Threat Landscape

Előadó: Michelle C. Watson - a Cyber Intelligent Partners (CIP) elnöke, vezérigazgatója és alapítója / President, CEO and Founder of Cyber Intelligent Partners (CIP), Dr. Nyáry Gábor – tudományos munkatárs, NKE ÁNTK Kiberbiztonsági Kutatóintézet/Research Associate, Cybersecurity Research Institute of the Ludovika University of Public Service (LUPS)

Az európai védelempolitika erősítése sátor/Strengthening EU’s Defence Policy (Orczy-park)

Az európai védelempolitika erősítése sátor/Strengthening EU’s Defence Policy

Orczy-park

1089 Budapest, Orczy út 1.

A képen embléma látható

Automatikusan generált leírás

LUDOVIKA FESZTIVÁL 2024-BEN IS

2024-ben május 09. és 11. között széles programkínálattal, hivatásrendi bemutatókkal, koncertekkel és Ludovika Szabadegyetemi előadásokkal várja az NKE az érdeklődőket a Ludovika Campuson. A három napon át tartó rendezvény programkínálata a hagyományokat követi: zene, tánc és a hivatásrendek bemutatói mellett újra érdekes előadásokkal, beszélgetésekkel várjuk a látogatókat május 9-én és 10-én.

Tisztelt Érdeklődők!

Szeretnénk Önöket értesíteni, hogy az előadásra való jelentkezés maximális regisztrációs számmal lezárult.

Megértésüket köszönjük:

Szervezők

Világszerte elismert kiberintelligencia-szakértő, és rendszeresen résztvevője tudományos konferenciáknak, szakmai fórumoknak szerte a világon. Pályafutását a Szilícium-völgyben kezdte, több mint tizenhét éves tapasztalattal rendelkezik a nemzetközi üzleti életben a távközlési, információs, számítástechnikai és technológiai (ICT) iparágban. Korábban a Washingtonban működő Institute of World Politics vállalati kapcsolatokért felelős alelnökeként dolgozott, ahol társalapítója volt a Cyber ​​Intelligence Initiative-nak, valamint kifejlesztette a Corporate Statecraft és a Cyber ​​Statecraft akadémiai programokat. Az Intelligence and National Security Alliance (INSA) kiberhírszerzési munkacsoportjának tagja.

Dr. Nyáry Gáborkutató, NKE ÁNTK Kiberbiztonsági Kutatóintézet

Történelem és portugál szakos kutatói diplomát szerzett az ELTE-n 1984-ben, majd 1986-ban egyetemi doktori címet. Az 1990-es évek végétől egy nemzetközi tanácsadó cég kommunikációs és üzletfejlesztési igazgatójaként nagy nemzetközi fejlesztési programokat irányított, majd fél évtizeden át menedzselte a Külügyminisztérium EU-s kommunikációs nagyprojektjeit. A Magyary Zoltán e-Közigazgatástudományi Egyesület elnökségi tagjaként a 2000-es évek közepétől az IKT-technológiák és a nemzetközi kapcsolatok egymásra hatásával foglalkozott. A Kiberbiztonsági Kutatóintézet kutatójaként a kibertér geopolitikájának, a kiberdiplomáciának és az emergens fenyegetéseknek a problémáit vizsgálja. A CASPA nevet viselő nemzetközi projekt vezetőjeként innovatív eszközöket és módszereket fejleszt munkatársaival a kibertudatosság növelésére a jövendő közszféra nem-mérnök szakemberei számára.

Michelle C. Watson - President, CEO and Founder of Cyber Intelligent Partners (CIP)

Michelle C. Watson is a globally recognized cyber Intelligence expert and is regularly invited to speak at conferences, forums, and summits around the world. She began her career in Silicon Valley, and has 17+ years of experience working in international business in the telecommunications, information, computing and technology (ICT) industry. She formerly served as Vice President of Corporate Relations at the Institute of World Politics in Washington, DC, where she co-founded the Cyber Intelligence Initiative, as well as developed the Corporate Statecraft and Cyber Statecraft academic programs. Michelle is a member of the Intelligence and National Security Alliance (INSA) Cyber Intelligence Task Force.

Dr. Gábor Nyáryresearcher, Cybersecurity Research Institute, LUPS

He obtained his degree in History and Portuguese Studies from Eötvös Loránd University (ELTE) in 1984, followed by a doctoral degree in 1986. Since the late 1990s, he has served as the Director of Communications and Business Development at an international consulting firm, overseeing major international development programs. He managed EU communication projects for half a decade at the Ministry of Foreign Affairs. As a member of the board of the Magyary Zoltán e-Governance Science Association, he has been focusing on the interaction between ICT technologies and international relations since the mid-2000s. As a researcher at the Cybersecurity Research Institute, he investigates issues related to the geopolitics of cyberspace, cyber diplomacy, and emerging threats. As the leader of the international project called CASPA, he collaborates with his team to develop innovative tools and methods to increase cyber awareness among future non-engineering professionals in the public sector.

Az előadás angol nyelven zajlik! The language of the event is English.

Várunk szeretettel minden érdeklődőt!

Rendezvény és Program Iroda

Érdeklődő