KÖZRENDÉSZETI ÉS KIBERBIZTONSÁGI TAGOZAT

Helyszín: online, Ms Teamsen

Meghívó a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar Intézményi Tudományos Diákköri Konferenciájának 2021. évi tavaszi fordulóján való részvételre.

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) minden páratlan évben tavaszára meghirdeti az Országos Tudományos Diákköri Konferenciát.

A hallgatók intézményi minősítő TDK-konferenciákon szerezhetik meg a hamarosan kiírásra kerülő 36. OTDK-n (2023.) való indulás jogát. A felhívásnak megfelelően 2021 tavaszán Karunkon is színvonalas pályamunkákkal nevezhetnek hallgatóink és a konferencián a szakterületük legkiválóbb szakemberei előtt mutathatják be kutatási eredményeiket.

A versenyen három tagozatban mérhetik össze a tudásukat a versenyzők, és szerezhetnek továbbjutási jogot a 2023. évi OTDK valamely szekciójába.

Az NKE RTK KTDT szervezésében megvalósuló 2021. évi tavaszi ITDK a 2020. évi őszi konferenciához hasonlóan rendhagyó módon, online kerül megrendezésre.

A bírálóbizottságok és segítőik, a versenyzők, pályatársaik, témavezetőjük és más érdeklődők is csak online, az MS Teams felületen követhetik az eseményeket. A versenyzők külön előadói jogosultsággal tudják bemutatni a dolgozatukat.

Kérjük az online csatlakozókat, hogy lehetőleg a rendezvény kezdete előtt (08:30 és 09:00 óra között) lépjenek be a Teams alkalmazásba az egyes tagozatok linkjein keresztül, az egyetemi fiókkal azonosítva magukat. Vendég belépőknél szükség van a csatlakozás engedélyezésére, amire csak két versenyző előadása között van lehetőség. Így kérjük, hogy ebben az esetben várják meg türelemmel az engedélyt. Kérjük, hogy csatlakozáskor a webkamerát és a mikrofont a Teams-en belül kapcsolják ki, hogy ne zavarják a versenyzőket. Hozzászólásra csak korlátozottan lesz lehetőség. Javasoljuk a szándékot a kéz ikonnal jelezzék és a kérdést a chat felületen írják le.

Általános program

Megnyitó:

• Ideje: 08:30-09:00
  • Előadó: Dr. Mészáros Gábor c. r. alezredes KTDT-elnök,
  • Megnyitó köszöntő: Dr. Ruzsonyi Péter bv. dandártábornok

Előkészületek, prezentációk feltöltése: 08:00-09:00

Pályaművek bemutatása:

• Ideje: 09:00-14:00 (befejezés időpontja függ a hozzászólások mértékétől)
  • Előadások ütemezése: 25 perc/hallgató
  • 20 perc előadás + 5 perc hozzászólások, kérdések /hallgató

Mindenkit szeretettel várunk!

Dr. Mészáros Gábor c. r. alezredes KTDT-elnök

Horváth Hermina tű. őrnagy KTDT oktatói titkár

Szervezők

rtk.tdt@uni-nke.hu

KÖZRENDÉSZETI ÉS KIBERBIZTONSÁGI TAGOZAT

Előadó és a pályamunka címe

Konzulens

IDŐPONT

Batiz Gergely: Hatékony gépjármű azonosítás elősegítése a rendvédelemben

Vedó Attila r. őrnagy

09.00-09.30

Cseh Tibor: Idős járművezetők a közúti közlekedésben – avagy a közúti közlekedésben résztvevők járművezetői alkalmasságának vizsgálata

09.30-10.00

Demhardt Olivér: Hacking – hacking back? Az információs rendszer vagy adat elleni támadás és a jogos védelem egyes kérdései

Dr. Madai Sándor

10.00-10.30

Harangozó Valentin: Az alternatív közlekedési eszközök szabályozásának akadálya, budapesti helyzetképe, különös tekintettel az e-rollerekre.

Felföldi Péter

10.30-11.00

Szünet

11.00-11.15