DEMOGRÁFIAI KIHÍVÁSOK SÁTOR/ TACKLING DEMOGRAPHIC CHALLENGES TENT

BETELT! Közép-európai paradoxon: termékenység és foglalkoztatás

Előadó: Szalai Piroska, munkaerőpiaci szakértő, az NKE Gazdaság és Versenyképesség Kutatóintézetének munkatársa, Dr. Kósa Ádám európai parlamenti képviselő, a foglalkoztatási és szociális bizottság magyar tagja, Moderátor: Szilvay Gergely újságíró

Demográfiai kihívások sátor/ Tackling Demographic Challanges (Orczy-park)

Demográfiai kihívások sátor/ Tackling Demographic Challanges

Orczy-park

1089 Budapest, Orczy út 1.

A képen embléma látható

Automatikusan generált leírás

LUDOVIKA FESZTIVÁL 2024-BEN IS

2024-ben május 09. és 11. között széles programkínálattal, hivatásrendi bemutatókkal, koncertekkel és Ludovika Szabadegyetemi előadásokkal várja az NKE az érdeklődőket a Ludovika Campuson. A három napon át tartó rendezvény programkínálata a hagyományokat követi: zene, tánc és a hivatásrendek bemutatói mellett újra érdekes előadásokkal, beszélgetésekkel várjuk a látogatókat május 9-én és 10-én.

Tisztelt Érdeklődők!

Szeretnénk Önöket értesíteni, hogy az előadásra való jelentkezés maximális regisztrációs számmal lezárult.

Megértésüket köszönjük:

Szervezők

Szalai Piroska - munkaerőpiaci szakértő

Munkaerőpiaci, vállalkozásfejlesztési és üzleti innovációs szakértő, az NKE Gazdaság és Versenyképesség Kutatóintézetének munkatársa. 2012 és 2014 között a Nemzetgazdasági Minisztériumban a nők munkaerő-piaci helyzetének javításáért felelős miniszteri biztos volt, 2014-2018 között pedig a nemzetgazdasági miniszter miniszteri tanácsadója ugyanebben a témában. Emellett 2013-2020 között a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány (BVK) kuratóriumi elnöke volt. 2017-2020 között képviselte hazánkat az EU Üzleti Innovációs Centrumai Hálózatának (EBN) igazgatóságában. Neki köszönhető, hogy fókuszba bekerültek a női vállalkozók, a női startupperek is, akik a vállalkozásukban együtt érnek el sikereket a férfiakkal, s hoznak haza világversenyekről kiváló helyezéseket, díjakat. Közérthető gazdasági témájú írásai folyamatosan jelennek meg a sajtó legjelentősebb képviselőinél és számos online médiában is. Rendszeresen szerepel szakértőként TV és rádióműsorokban, illetve számos alkalommal tart előadást különféle rendezvényen.

Dr. Kósa Ádám - európai parlamenti képviselő, a foglalkoztatási és szociális bizottság magyar tagja

Jogász, fogyatékosságügyi érdekvédelmi vezető, politikus, 2009 óta a Fidesz európai parlamenti képviselője. 2000-ben szerzett jogi végzettséget a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Karán. 2005-ben jogi szakvizsgát szerzett, illetve sportszervező-menedzseri végzettséget a Semmelweis Egyetem Testnevelési- és Sporttudományi Karán. A Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége (SINOSZ) elnökségi tagja, a Siketlimpiát szervező, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság által elismert Siketek Nemzetközi Sportbizottsága (ICSD) elnöke 2022 óta.

Az Európai Parlamentben jelenleg a Foglalkoztatási és Szociális Bizottság (EMPL) és a Japánnal fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség (D-JP) tagja. Siketként az első ügyvéd és az első európai parlamenti képviselő, aki jelnyelven kommunikál.

Moderátor: Szilvay Gergely újságíró

2011-ben diplomázik Pázmány Péter Katolikus Egyetem történelem-kommunikáció szakán, 2020-ban PhD-fokozatot szerez PPKE BTK Politikaelméleti Doktori Iskolájában. Dolgozott újságíróként a Magyar Nemzet Online-nál, az Inforádióban, a Magyar Kurírnál, 2013-óta a Mandiner munkatársa.

Az előadás magyar nyelven zajlik!

Várunk szeretettel minden érdeklődőt!

Rendezvény és Program Iroda

NKE Hallgató