DEMOGRÁFIAI KIHÍVÁSOK SÁTOR/ TACKLING DEMOGRAPHIC CHALLENGES TENT

BETELT! Veszteség vagy nyereség? - A liberális feminizmus ellentmondásai / More loss than gain? - The Paradox of Liberal Feminism

Előadó: Louise Perry brit újságíró, író, műsorvezető / journalist and author, Nagy Anna korábbi szóvivő, az Egyszülős Központ vezetője, kuratóriumi elnök / Former spokesperson, head of the Single Parent Center

Demográfiai kihívások sátor/ Tackling Demographic Challanges (Orczy-park)

Demográfiai kihívások sátor/ Tackling Demographic Challanges

Orczy-park

1089 Budapest, Orczy út 1.

A képen embléma látható

Automatikusan generált leírás

LUDOVIKA FESZTIVÁL 2024-BEN IS

2024-ben május 09. és 11. között széles programkínálattal, hivatásrendi bemutatókkal, koncertekkel és Ludovika Szabadegyetemi előadásokkal várja az NKE az érdeklődőket a Ludovika Campuson. A három napon át tartó rendezvény programkínálata a hagyományokat követi: zene, tánc és a hivatásrendek bemutatói mellett újra érdekes előadásokkal, beszélgetésekkel várjuk a látogatókat május 9-én és 10-én.

Tisztelt Érdeklődők!

Szeretnénk Önöket értesíteni, hogy az előadásra való jelentkezés maximális regisztrációs számmal lezárult.

Megértésüket köszönjük:

Szervezők

Louise Perry - brit újságíró, író, műsorvezető

Louise Perry brit újságíró, író és műsorvezető. Legkelendőbb könyve, The Case Against the Sexual Revolution, 2022-ben jelent meg, amely hatalmas kritikai elismerést kapott, az Observer "korának egyik legfontosabb feminista könyvének" nevezte. A könyvet a Times az év könyvének választotta 2022-ben, részleteket közölt belőle az angol The Daily Mail, a The Mail on Sunday, valamint az amerikai Wall Street Journal. Pozitívan beszéltek róla a The Spectatorban, a The New Statesmanben, a Timesban, a Telegraph-ban, a The Weekben, a City Journalban, a National Review-ban, a New York Postban és sok más médiumban. Jelenleg a szexuálpolitika témakörével foglalkozó Maiden Mother Matriarch című podcast műsorvezetője.

Nagy Anna korábbi szóvivő, az Egyszülős Központ vezetője, kuratóriumi elnök

1989-ben az ELTE bölcsészkarán, angol-francia szakon diplomázott. 2004-ben a Budapesti Gazdasági Főiskola külkereskedelmi karán szakdiplomácia szakon másoddiplomát szerzett. 1989 után két évig a New York-i Woodcliff Academy munkatársaként tanulási problémákkal küzdő gyermekek oktatásával, fejlesztésével foglalkozott. 1993-95-ben a Marylandi Egyetem posztgraduális média- és újságíróképzésén vett részt. 2010-2011 között kormányszóvívő, 2011-2012 között a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium helyettes államtitkára. 2013-tól 2014 júniusáig Magyarország legnagyobb és legsikeresebb társadalmi programjának, az Erzsébet Programnak a szóvivője volt, ezt követően a Külgazdasági és Külügyminisztérium külügyi szóvivőjeként dolgozott. 2005-ben létrehozta az Egyedülálló Szülők Klubja Alapítványt, 2018-ban pedig megnyitotta az ország első egyszülős központját, amely társadalmi szempontból is újdonságnak számított.

Louise Perry - journalist and author

Louise Perry is a British journalist, author, and broadcaster. Her bestselling book, The Case Against the Sexual Revolution, was published in 2022 to critical acclaim, described by the Observer as possibly “one of the most important feminist books of its time.” The Case Against the Sexual Revolution was selected by the Times as a 2022 book of the year, was serialised in The Daily Mail and The Mail on Sunday in the UK, and The Wall Street Journal in the USA, and reviewed positively in The Spectator, The New Statesman, The Times, The Telegraph, The Week, City Journal, National Review, The New York Post, and many other outlets.

Perry is the host of Maiden Mother Matriarch, a podcast about sexual politics.

Anna NagyFormer spokesperson, head of the Single Parent Center

Graduated from the Faculty of Humanities at Eötvös Loránd University in 1989 with a degree in English-French studies. In 2004, she obtained a second degree in diplomatic studies from the Faculty of International Commerce at Budapest Business School. After 1989, she spent two years at Woodcliff Academy in New York, working on the education and development of children with learning difficulties. From 1993 to 1995, she participated in postgraduate media and journalism training at the University of Maryland. From 2010 to 2011, she served as government spokesperson, and from 2011 to 2012, she was Deputy State Secretary at the Ministry of Public Administration and Justice. From 2013 to June 2014, she was the spokesperson for Hungary's largest and most successful social program, the Erzsébet Program, after which she worked as a foreign spokesperson for the Ministry of Foreign Affairs and Trade. In 2005, she founded the Single Parents Club Foundation, and in 2018, she opened the country's first single-parent centre, which was considered a social innovation.

Az előadás angol nyelven zajlik! The language of the event is English.

Várunk szeretettel minden érdeklődőt!

Rendezvény és Program Iroda

Érdeklődő