AZ ILLEGÁLIS MIGRÁCIÓ KIHÍVÁSAI SÁTOR/COMBATTING ILLEGAL MIGRATION TENT

BETELT! A MENA térség aktuális kérdései - a Biztonságpolitikai Szakkollégium gondozásában

Előadó: Dr. Csicsmann László, egyetemi tanár, Budapesti Corvinus Egyetem, Corvinus Center for Contemporary Asia Studies vezetője, Dr. N. Rózsa Erzsébet, egyetemi tanár, NKE ÁNTK, Moderátor: Nagy-Bato Jonatán Imre, Biztonságpolitikai Szakkollégium

Az illegális migráció kihívásai sátor / Combatting Illegal Migration (Orczy-park)

Az illegális migráció kihívásai sátor / Combatting Illegal Migration

Orczy-park

1089 Budapest, Orczy út 1.

A képen embléma látható

Automatikusan generált leírás

LUDOVIKA FESZTIVÁL 2024-BEN IS

2024-ben május 09. és 11. között széles programkínálattal, hivatásrendi bemutatókkal, koncertekkel és Ludovika Szabadegyetemi előadásokkal várja az NKE az érdeklődőket a Ludovika Campuson. A három napon át tartó rendezvény programkínálata a hagyományokat követi: zene, tánc és a hivatásrendek bemutatói mellett újra érdekes előadásokkal, beszélgetésekkel várjuk a látogatókat május 9-én és 10-én.

Tisztelt Érdeklődők!

Szeretnénk Önöket értesíteni, hogy az előadásra való jelentkezés maximális regisztrációs számmal lezárult.

Megértésüket köszönjük:

Szervezők

Dr. Csicsmann László - egyetemi tanár, Budapesti Corvinus Egyetem,  Corvinus Center for Contemporary Asia Studies vezetője

Egyetemi tanár, 2023 novembere óta a Budapesti Corvinus Egyetem Corvinus Center for Contemporary Asia Studies vezetője. Korábban 2022 és 2023 között a Széchenyi István Egyetem habilitált docense, a Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar dékánja. 2002 és 2022 között a Budapesti Corvinus Egyetemen dolgozott, – többek között rektorhelyettesként, dékánként, valamint intézetvezetőként. Kutatási területe a Közel-Kelet és Észak-Afrika és a dél-ázsiai régió politikai, gazdasági és társadalmi folyamatai. Kutatásai során olyan kérdésekkel foglalkozik, mint a szankciós politika, az energetikai kérdések, az átalakuló világrend regionális aspektusai.

Dr. N. Rózsa Erzsébet - egyetemi tanár, NKE ÁNTK

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem angol-arab-iráni szakán végzett, PhD-ját a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Nemzetközi Kapcsolatok Multidiszciplináris Doktori Iskolájában szerezte. 2006-ban habilitált doktori címet szerzett a Budapesti Corvinus Egyetemen, ahol 2007-ben egyetemi magántanári címet kapott. 2008-ban a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen címzetes egyetemi tanári címet kapott. 2009-től a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem, 2012-től a Nemzeti Közszolgálati Egyetem egyetemi docense, az NKE Hadtudományi Doktori Iskolájának törzstagja, több más doktori iskola témakiírója, témavezetője (BCE Nemzetközi Kapcsolatok Multidiszciplináris Doktori Iskola, PTE Földtudományi Doktori Iskola, kolozsvári Babes-Bolyai Egyetem Nemzetközi kapcsolatok és biztonsági tanulmányok). 1990-től 2016-ig a Magyar Külügyi Intézetnek, illetve utódintézményeinek tudományos főmunkatársa, koordinációs, majd tudományos igazgatóhelyettese volt. Jelenleg a Magyar Tudományos Akadémia Világgazdasági Intézetének tudományos főmunkatársa. Külső szakértőként vezeti az Intézet MENARA (H2020) és EuroMeSCo (ENI) projektjét.

2018-tól az Nemzeti Közszolgálati Egyetem egyetemi tanára, 2021-től a Magyar Tudományos Akadémia doktora.

Moderátor: Nagy-Bato Jonatán Imre, Biztonságpolitikai Szakkollégium

Az előadás magyar nyelven zajlik!

Várunk szeretettel minden érdeklődőt!

Rendezvény és Program Iroda

Érdeklődő