2019. november 22.
Europe/Budapest időzóna

A mesterséges intelligenciáról alkotott vélemények alakulása a Mesterséges Intelligencia Koalíció megalakulása óta

2019. nov. 22. 11:10
O-415 (Oktatási Központ)

O-415

1083 Budapest, Üllői út 82.

Előadó

Hankó, Viktória (Nemzeti Közszolgálati Egyetem (BA hallgató))

A konferenciaelőadás célja bemutatni a társadalom véleményének, érzéseinek alakulását a mesterséges intelligenciával kapcsolatban, összehasonlítva a Mesterséges Intelligencia Koalíció megalakulása előtti és utáni időszakot. Az előadás a szentimentanalízisre, valamint közösségi média elemzésre támaszkodva foglalja össze az eddigi eredményeket. A vizsgálat alapját egyrészt a SentiOne szoftver adja, másrészt pedig a Fanpage Karma, mely segítségével elemzésre került a megalakult oldal aktivitása, népszerűsége.
Kulcsszavak: mesterséges intelligencia, szentimentanalízis, közösségi média elemzés

Elsődleges szerző

Hankó, Viktória (Nemzeti Közszolgálati Egyetem (BA hallgató))

Presentation materials