2019. november 22.
Europe/Budapest időzóna

Megküzdés kapcsolata a próbaidős rendőri munka során megélt stresszel, illetve egészségmagatartási szokásokkal

2019. nov. 22. 10:50
O-123 (Oktatási Központ)

O-123

1083 Budapest, Üllői út 82.

Előadó

Borbély, Zsuzsanna (Repülőtéri Rendőr Igazgatóság; Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Doktori Iskola)

Hazánkban az iskolarendszerű rendőrképzés sajátosságainak köszönhetően a képzés második évében két fronton kell helyt állniuk a fiatal próbaidős őrmestereknek: a gyakorlati munkában és tanulóként. Kutatásomban annak összefüggéseit vizsgálom, hogy hogyan küzdenek meg a képzésük során megtapasztalt munkahelyi stresszel, illetve hogy a megküzdési módjaik milyen kapcsolatban állnak egészségmagatartási szokásaikkal. Az eredmények alapján az érzelemközpontú megküzdési stratégiák mentén mutatkozik kapcsolat, így mindenképpen érdemes további vizsgálatokat folytatni a kérdéskörben.

Elsődleges szerző

Presentation materials